Кошик
Немає відгуків, додати
Авторські тексти з високою унікальністю!

Реферат на тему: Свята і традиції в англомовних країнах

Реферат на тему: Свята і традиції в англомовних країнах

Реферат на тему: Свята і традиції в англомовних країнах

Свята і традиції в англомовних країнах

ЗМІСТ

Вступ

1. Свята в англомовних країнах

2. Святкування в англомовних країнах

3. Традиції, звичаї і забобони в англомовних країнах

Висновок

Список літератури

Вступ

Люди кожної культури відмічають свята. Хоча саме слово «свято» означає, буквально, «святий день», більшість американських та англійських свят не пов'язані з релігією, але є значимими за природою та походженням. Громадські свята (відомі як «офіційні (банківські) свята» в Об'єднання єднаному Королівстві та Ірландії) є такими святами, коли більшість населення, які не зайняті в наданні важливих послуг (як наприклад, пожежні відділення, швидка допомога, поліція) отримують вихідні; а ті, хто зайнятий у наданні важливих послуг, як правило, отримують додаткову платню за ці дні. Офіційне свято в Сполучених Штатах відноситься до спеціальних випадків, коли слід закрити банки через виконавчі накази як засіб від фінансової кризи. В Австралії терміну «офіційні свята» не існує, австралійці використовують термін «громадське свято» для офіційних вихідних [9].

Традиції слід розуміти як передачу вірувань, традицій і звичаїв минулого сьогоденню. Використовуваний термін походить від латинського слова "traditionem", "traditio", яке означає вручення, передавання. Ці вірування або, як вони називаються, звичаї засвоюються від одного покоління до іншого. Наприклад, різдвяні традиції.

Святкування представляють собою події, які, зазвичай, проводяться місцевою спільнотою і зосереджені навколо окремого аспекту цієї певної спільноти, а також проводяться в один і той самий день, в тому ж самому місці кожного року. Святкування характеризуються громадськими веселощами, релігійними церемоніями або інших характеристик, пов'язаних з темою святкування. По всьому світу існує багато типів святкування, більшість з яких мають релігійне походження, але існують деякі з них, які включають сезонну зміну або мають культурне значення, такі як, наприклад, народні новини або літературні фестивалі.

Більшість англомовних країн мають аналогічні фестивалі і свята, які є важливими. Однак, існують певні дні, які інші країни не святкують, такі як День Незалежності в Сполучених Штатах або День Австралії в Австралії. Також існують деякі святкування, які відмічаються лише у певній частині країни, такі як День Св. Георга в Англії, Единбурзький фестиваль в Шотландії або Фестиваль бардів в Уельсі.

1. Свята в англомовних країнах

Існує шість суспільних свят у Великобританії, - це ті дні, коли людям не потрібно йти на роботу. До цих свят відносяться: Різдво, День подарунків, Страсна п'ятниця, Другий день Великодня, Весняний вихідний день і Офіційне свято останнього дня літа. У Шотландії громадським святом також є Новий рік. Більшість з цих свят мають релігійне походження, хоча правильніше сказати, що для більшої частина населення вони давно втратили релігійне значення і є просто днями, коли люди відпочивають, їдять, п'ють та веселяться. Всі громадські свята, окрім Різдва та Дня подарунків, які відмічаються 25-го і, відповідно, 26-го грудня, є нестабільними, тобто вони не припадають на один і той же день кожного року. Страсна п'ятниця або Другий день після Великодня залежать від Першого дня Великодня, який припадає на першу неділю після повного місяця на 21 березня або пізніше. Весняний вихідний день припадає на останній понеділок травня або на перший понеділок червня, а Офіційне свято останнього дня літа припадає на останній понеділок у серпні або на перший понеділок у вересні, в залежності від того, який з понеділків ближче до 1-го червня і, відповідно, 1-го вересня.

Окрім суспільних свят, існують інші святкування, річниці та звичайні дні, наприклад Вівторок масляниці і Ніч Гая Фокса (Ніч кострів), щодо яких спостерігаються певні традиції, але якщо вони припадають на неділю, вони є звичайними робочими днями. Ми описали декілька найбільш відомих свят в англомовних країнах, як приклад:

Новий рік.  В Англії Новий рік розповсюджений не так широко та святкується з менших ентузіазмом, ніж Різдво. Деякі люди ігнорують його повністю та лягають спати в той же час, що й зазвичай, напередодні Нового року. Однак, багато інших людей, тим чи іншим чином приймають участь у святі, а тип свята суттєво варіюється згідно з місцевим звичаєм, сімейними традиціями та особистим смаком. Найбільш звичайним типом свята є Новорічна вечірка, - сімейна або організована групою молоді. Як правило, вона починається о восьмій і триває до самого світанку. На вечірці багато напоїв, головним чином пиво, вино, джин і віскі; іноді хазяї роблять велику чашу пуншу, який містить вино, алкогольні напої, фруктовий сік і воду у різних пропорціях. Також на вечірці є запас холодного м'яса, пироги, сандвічі, гострі закуски, тістечка та бісквіти. У північ вмикається приймач, так що кожен може чути удари Біг Бена, а в годину початку Нового року виголошують тост. Тоді продовжується вечірка. Іншим популярними способом святкування Нового року є піти на Новорічні танці. Більшість готелів та танцювальних холів проводять спеціальну танцювальну вечірку напередодні Нового року. Зал прикрашається, присутні декілька різних груп, а атмосфера є дуже веселою.

У Канаді Новий рік має давню традицію святкування. Напередодні Нового року у Французькій Канади Новий рік відмічався (і все ще відмічається) за звичаєм групою молодих людей, одягнених у кольоровий одяг, які ходили від хати до хати, співаючи та просячи подарунків для бідних. Новий рік був (та є) годиною для здійснення дзвінків друзям та сусідам та прохання благословення у голови родини. Перші губернатори малі громадську приймальню для прийому мешканців спільноти у Новорічний ранок, - звичай, який зберігся й до сьогодні. Хоча Новий рік є менш значущим в Англійській Канади, ніж у Французький, це громадське свято відмічається по всій країні. Широко розповсюджені гуляння розпочинаються у переддень Нового року з домашніх вечірок, вечірніх танців та спеціальної театральної розваги. Традиційною рисою події, яка передбачає внесок у дотримання свята, є зокрема ті, що Новий рік проводять ті, хто не може провести Різдво. В Англії Новий рік не є настільки ж важливим, як і Різдво. Деякі люди взагалі його не відмічають.

У США багато людей проводять новорічні вечірки. Вечірка, як правило, починається приблизно о 8 годині і триває до самого світанку. Опівночі люди слухають бій Біг Бену, виголошують тості за початок Нового року та співають пісню «Добрі старі часи».

Великдень. Впродовж Пасхальних свят увага прогресивних людей у Великобританії і, по-суті, всього світу зосереджується головним чином на Пасхальних маршах світу, які проводилися вперше в 1958 році та з тих пір стали традиційними. Люди, які приймають участь у цих маршах походять з різних верств суспільства. Поряд з робітниками і студентами марширують професори університетів, лікарі, науковці та інженери. Досить часто, радше ніж ні, до колон приєднуються прогресивні люди з закордону. Характер маршів змінився за довгі роки. В останні роки спостерігається зростання числа людей, які відвідують щорічний Великодній марш, оскільки глобальні проблеми почали впливати на свідомість широкого загалу англійського населення.

День подяки. Кожного року американці святкують День подяки. Родини і друзі збираються на великий бенкет. Це офіційне свято в США. Багато людей йдуть до церкви вранці, а вдома мають велику вечерю з індичкою. Люди збираються, щоб подякувати Господові за все добро в їх житті. День подяки є фестивалем врожаю. Свято проводилося в 1621 році після першого врожаю у Новій Англії. У кінці 1620 року пасажири з Мейфлауеру приземлилися в Америці та почали там обживатися. Лише половина людей пережила суворі зими. Навесні індіанці дали поселенцям зерна індійської кукурудзи, і перший врожай виявився дуже гарним. Пізніше, Дні подяки після збору врожаю святкувалися в усіх колоніях Нової Англії, але у той же день у жовтні 1863 року Президент Аврам Лінкольн оголосив День подяки національним святом. У 1916 році Конгрес США проголосив четвертий четвер листопада Днем подяки. День подяки є «днем Всезагального дня подяки всемогутньому богові за щедрий врожай, яким була благословенна Канада». Регулярні щорічні святкування почалися в 1879 році. З 1957 року День подяки проводився в день іншого понеділка жовтня.

2. Святкування в англомовних країнах

Більшість святкувань відмічаються лише на місцевому рівні, такі як Дівалі (Свято вогнів), яке святкується лише в Австралії, або День Гая Фокса (такий відомий як Ніч вогнищ), який проводитися в Об'єднаному Королівстві, або відомий Хеловін, який святкується, головним чином, у Сполучених Штатах. Незважаючи на все це, існують святкування, які є в усіх країнах, такі як День Святого Валентина [5; 8].

Diwali. Дівалі є святом усіх індійців світу. Найбільша їх частина проживає в Австралії, по оцінкам 100.000 людей оселилися тут і більшість з них є послідовниками релігії Індуїзму. В результаті того, що Дівалі є одним з головним свят, яке відмічається з великим ентузіазмом в 15 день Осіннього місяця індуїстського календаря (Жовтень/Листопад). Дівалі, або відоме також як Діпавалі, вважається святом світла, яке символізує перемогу світла над темрявою. Слово «Діпавалі» буквально означає глиняні лампи, розташовані рядами, (місцевими називається «дижаз»). Свято знаменує повернення Лорда Рамі до свого королівства після 14-річного вигнання. У цей день миготливі масляні лампи запалюються у кожному домі, а також запускаються феєрверки. Іншим поглядом на корені свята є те, що свято призначене для святкування падіння тирана Балі від рук Вішну. Як елемент святкування поклоняються Богу з головою слона, Богу Ганешу, символу мудрості і богині Лакшмі, символу багатства та процвітання. Дівалі також святкується у деяких частинах Британії, де індійці є другою найбільшою етнічною меншиною. У цей день вони відвідують свої місцеві храми, щоб помолитися Лакшмі.

Гай Фокс. Ніч Гая Фокса (також відома як Ніч кострів) є одним з найпопулярніших свят у Великобританії. Свято відмічається по всій країні, знаменуючи виявлення «Порохової змови». «Порохова змова» являла собою змову з метою руйнування Палат Парламенту в Англії та скидання Короля Джеймса І. Вона виникла у місті у 1604 року. Змовники лютували через те, що Король Джеймс вислав у вигнання єзуїтів з Англії. Вони орендували дім, з якого вони прорили тунель, де вони зберігали порох. 26 жовтня Лорд Монтігл попередив родича триматися подалі від Палати Лордів, а 4-го листопада порох був знайдений разом з Гаєм Фоксом, англійським римо-католиком. Після всього він був повішений.

Багато звичаїв «Гая Фокса» прийшли від «Хеловіна», наприклад вогнища, які вважаються головними рисами свята, статуї, які називають «Гаями», підпалюються у кінці дня. Ці статуї представляють собою опудало Фокса і його невдалу спробу скинути Короля і Уряд. «Опудало» виготовляється дітьми впродовж тижня, що передує 5-му листопада, а потім вони одягають його та виставляють на вулицю, вимовляючи «Пені за опудало». 5-го листопада, у день свята, як тільки стемніє, починається святкування: запалюються вогнища і починається вечірка. Друзі та родини збираються разом, а діти кидають своїх Опудал у вогнище, спостерігаючи за тим, як вони горять.

Хеловін. Свято Хеловіна за довгі роки змінилося. Спочатку, це було кельтське свято шанування мертвих, яке відмічалося в останній день кельтського року, 31 жовтня. Але сьогодні це свято більше для дітей. Хеловін означає «святий вечір», і цей вечір передує Дню всіх мощів, також відомому як День всіх святих. Древні кельті вірили, що в цей день межі між живими і мертвими зникають, і мертві стають небезпечними для людей, викликаючи проблеми, такі як хвороба. Святкування, як правило, включає вогнища, носіння костюмів і масок з метою уподібнення до злих духів. Сьогодні однією з популярних ігор, в які грають діти у цей вечір є «Гаманець або життя?», яка означає, що вони ходять у костюмах від дому до дому і просять пригощання, такого як солодощі, питаючи «Гаманець або життя?». «Гаманець» є погрозою зробити шкоду власникам або їх власності, якщо вони не дадуть гроші. У переддень Дня всіх святих, давні кельти розташовують скелети на підвіконнях, щоб зобразити мертвих. Вони вірять, що голова є наймогутнішою частиною тіла, яка містить дух і знання, і у зв'язку з цим, вони використовують овочеву «голову», ймовірно, саме тому сьогодні ми також створюємо «голову» з тикви. Уельські, ірландські та британські міфи містять переважно легенди про металеві голови, які можуть служити народною пам'яттю про давній кельтський звичай «полювання за головами». Вирізання тикв асоціюється, головним чином, з Хеловіном у Північній Америці, де тикви були не тільки завжди у наявності, але й набагато більші за розміром, ніж ріпка, що полегшувало їх вирізання. Багато сімей, які святкують Хеловін вирізають з тикви страхітливе або комічне обличчя і розташовують його на порозі дому або підвіконні після настання темряви. Вирізана тіква також асоціювалась з годиною збору врожаю, загалом, в Америці, але не асоціювалась з Хеловіном до середини 19-го століття. Традиційні персонажі свята вмикають Диявола, Женця, привидів, демонів, відьом, вампірів, перевертнів, зомбі, мумій, скелетів, чорних котів, павуків, кажанів та воронів. Двома основними кольорами, які асоціюються з Хеловіном, є помаранчевий та чорний. Незважаючи на походження з Об'єднаного Королівства, ці святкування більш популярні у Сполучених Штатах, ніж у країні свого походження.

День святого Валентина. День святого Валентина є святом, поширеним у всьому світі. Свято походить з часів Риму з 3-го століття. Згідно з легендами того часу, там жив християнський мученик, епіскоп, якого звали Валентин. Імператор Клавдій ІІ помітив, що одинокі люди, які не були одруженими, були кращими вояками, ніж одружені, і вирішив заборонити шлюб молодим і самотнім чоловікам. Незважаючи на наказ імператора, Валентин продовжував проводити шлюбні церемонії таємно. Скоро його викрили й імператор наказав, щоб епіскопа стратили. Поки Валентин був у в язниці він закохався у доньку тюремника і часто відправляв їй любовні послання. Лист, який він пославши їй прямо перед смертю, був підписаний «Від твого Валентина» і цей вираз ми все ще використовуємо сьогодні, щоб підписати наші любовні листи у День святого Валентина. Валентина було страчено 14-го лютого, і саме цей день став днем свята. Серед низки різних звичаїв щодо Дня святого Валентина у Англії, найпопулярнішим, ймовірно, є спів романтичних пісень, серенад. Традицією у цей день є те, що молоді жінки прокидаються рано вранці і стають біля вікна, дивлячись на чоловіків, які проходять повз. У Сполучених Штатах люди посилають і отримують любовні привітання у цей день, які, зазвичай, містять головний символ свята, - серце.

Окрім різних свят та святкувань, які має кожна країна, кожен народ та кожна країна має свої звичаї і традиції.

3. Традиції, звичаї і забобони в англомовних країнах

Кожна країна має власні традиції, звичаї і забобони. Як кажуть: «Не будьте забобонними, це принесе лиху вдачу» [5]. Кожна країна і кожен народ має власні традиції і звичаї. Дуже важливо знати традиції і звичаї різних людей. Це допоможе дізнатися більше про історію і життя різних народів та країн. Так, ніхто не може говорити про Англію, не говорячи про її традиції і звичаї. Вони займають важливе місце у житті англійців. Англійці пишаються своїми традиціями і ретельно бережуть їх.

Існує шість суспільних річних свят у Великобританії. Різдво є одним з їх улюблених свят. Воно святкується 25-го грудня. Існують деякі традиції, пов'язані з ним. Однією з них є дарувати подарунки одне одному. Не лише дітям та членам сім'ї. Це традиція дарувати різдвяні подарунки людям, з якими працюєш. Іншою традицією є надсилати різдвяні листівці. Всі ці листівки є яскравими та кольоровими. Більшість великих міст Великобританії, особливо Лондон, прикрашаються кольоровими вогнями та різдвяними деревами. На Трафальгарській площі у центрі Лондона, стоїть велике різдвяне дерево. Це дарунок від людей Осло. Дерево більше 50 футів висотою. Багато сімей святкують Різдво на відкритому повітрі біля різдвяної ялинки, щоб зловити дух Різдва. Діти знаходять різдвяні подарунки у своїх панчохах. Традиційна англійська вечеря на Різдво складається з індички і пудингу. Іншими важливими святами є День батька, День матері, Хеловін та ін.

В Англії традиції грають більш важливу роль у житті людей, ніж в деяких інших країнах [5; 8]. Англійці пишаються своїми традиціями та ретельно їх дотримуються. Існує велика відмінність між людьми в Америці та Англії. Англійці в Америці є шанованими, американцям подобається їх акцент та їх країна. Американців в Англії вважають трохи дивними через їх поведінку і мову. Для англійців їх приватне життя є важливим, важливими є їх свята, важливим є сад і їх тварини. Для американців робота є найважливішою річчю в житті. В Англії можна почути найнеординарніше виправдання, щоб не йти на роботу, наприклад: «Міс пес підхопив застуду». В Англії домашні улюбленці можуть надсилати листи із поздоровленням з Різдвом або Днем народження своїм друзям. В аеропортах існують спеціальні готелі для тварин.

В англійських домівках камін завжди був центром інтересу у кімнаті. Впродовж багатьох місяців року людям подобається сидіти навколо вогнища та спостерігати за танцем сполохів вогню. Каміни прикрашаються дерев'яними виробами, на них розташовують картину або дзеркало. Над каміном, зазвичай, є поличка з годинником та деякі фотокартки.

Англійці є нацією домосідів. Немає місця кращого за дім. Англійці ніколи не втомлюються казати «Мій дім – моя фортеця». Американці – інакші. Вони більш відкрити, вони говорять ті, що в них на думці, тому якщо їм щось не подобається, вони, по-суті, скажуть вам прямо. На відміну від англійців, які можуть думати одне, а казати інше. Американці починають розмову з людьми на вулиці, в метро; вони сповнені ентузіазму. Американські звичаї підкреслюють незалежність та свободу нації.

Кожна країна також відома своєю їжею. Англія відома своїм пудингом, беконом, мармеладом, вівсянкою та чаєм о 5-й годині вечора. Америка – країна кока-коли, гамбургерів та жуйок.

Висновок

Великобританія, США, Канада, Австралія та Нова Зеландія є англомовними країнами. Вони розташовані у різних частинах світу та різняться багатьма шляхами.

Кожна країна має свої власні історичні звичаї, традиції, власні національні свята. Але всі вони мають спільну мову. Англійська – мова людей, які покинули Англію, щоб побудувати своє життя у нових країнах.

Незважаючи на відстань між трьома країнами, Об'єднане Королівство, Сполучені Штати Америки та Австралія, мають схожі риси у багатьох традиціях, звичаях і святкуваннях, які вони відмічають. Як говориться в англійському прислів'ї «Скільки країн, стільки й звичаїв». Комбінація слів «традиція» та «звичай» означає звичайний спосіб дій, віру у важливе, поведінку, яка передається від покоління до покоління.

Більшість англомовних країн має схожі святкування та свята, які є важливими. Однак, існують окремі дні, які інші країни не святкують, такі як День Незалежності у Сполучених Штатах або День Австралії в Австралії. Також існують святкування, які відмічаються тільки у певній частині країни, такі як День святого Георга в Англії, Единбурзький фестиваль у Шотландії або Фестиваль бардів в Уельсі.

Більшість фестивалів, які відмічаються, є місцевими, наприклад Дівалі, яке святкується лише в Австралії, або День Гая Фокса (також відомий як Ніч кострів), який проводитися в Об'єднаному Королівстві, або знаменитий Хеловін, який святкується переважно у Сполучених Штатах.

Традиції в англомовних країнах можна поділити на традиції, пов'язані з приватним життям, національними і релігійними святами, громадськими святами, традиційними церемоніями та ін.

Окрім того, важливо знати традиції та звичаї різних людей, оскільки це допоможе дізнатися більше про історію та життя різних народів та країн, зрозуміти спосіб та стиль їх життя та познайомитись з найкращими досягненнями їх життя та культури.

Список літератури

  1. Звичаї і традиції у англомовних країнах. – Режим доступу: http://www.native-english.ru/topics/customs-and-traditions-of-english-speaking-countries
  2. Англомовні країни. – Режим доступу: http://www.alleng.ru/engl-top/419.htm
  3. Англомовний світ. – Режим доступу: http://en.wikipedia.org/wiki/English-speaking_world
  4. Святкування в англомовному світі. – Режим доступу: https://sites.google.com/site/interesporirlanda/
  5. Свята і традиції в Росії та англомовних країнах. – Режим доступу: http://sprashivai.ru.stavcur.ru/topic/8/07.htm
  6. Свята та святкування в англомовних країнах.  – Режим доступу: http://www.gymkh.cz/view.php?cisloclanku=%202004083142
  7.  Люди з різних культурних та лінгвістичних поглядів. – Режим доступу: www.judcom.nsw.gov.au/.../section03.pdf 
  8. Свята і традиції в англомовних країнах. – Режим доступу: http://www.znatok.ua/holidays
  9. Річка Б. Традиції, звичаї і святкування в англомовних країнах (Великобританія, США, Австралія). – Режим доступу: dangerouskind.files.wordpress.com/.../atesta...
  10. Традиції англомовних країн. Свята і святкування. Клас 1. – Режим доступу: http://www.uraledu.ru/node/8885

 

Інші статті